evendo

telemetria i vending

evendo - najnowocześniejsza technologia dla vendingu

 

Telemetria, czyli pomiar danych i ich automatyczna transmisja za pośrednictwem specjalizowanego modemu GSM to rozwiązanie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie konieczny jest stały dostęp do informacji. System evendo wykorzystuje najlepsze w tym zakresie rozwiązanie na bazie programowalnych modemów GSM firmy Motorolla. Modemy dodatkowo są rozbudowane o czujniki oraz własne zasilanie i oprogramowane w taki sposób aby w określonych odstępach czasu bezpiecznie przesłać wszystkie dane z automatu do systemu.

 

Dotychczas telemetria w vendingu, mimo iż konieczna, była stosunkowo rzadko stosowana, czego głównym powodem był koszt zakupu dobrego urządzenia transmisyjnego oraz koszt jego eksploatacji. Evendo dostarcza swoim Klientom-operatorom vendingowym najlepszą z możliwych w tym obszarze technologię i to na bardzo atrakcyjnych warunkach finansowych.

 

Należy pamiętać, że system evendo to kompleksowe rozwiązanie dla biznesu vendingowego zarówno wówczas kiedy nasze automaty są wyposażone w modem telemetryczny jak i wtedy, kiedy nie montujemy w nich modemów. Doskonale również sprawdza się wariant, w którym część automatów działa w trybie on-line a druga część w trybie off-line.

 

Poniżej w tabeli znajdują się różnice między systemem dla automatów w trybie on-line i off-line:

 

 automat on-lineautomat off-line
informacja o wielkości sprzedaży - ilość, wartość i cena sprzedaży w czasie rzeczywistym przy wizycie pracownika
informacja o stanie zapasów produktów w automacie w czasie rzeczywistym przy wizycie pracownika
informacja o wartości gotówki w automacie w czasie rzeczywistym przy wizycie pracownika
alarm stanu produktów i gotówki w automacie w czasie rzeczywistym brak informacji
alarm techniczny: brak zasilania, brak łączności, awaria automatu w czasie rzeczywistym brak informacji
alarm inwazyjny: wstrząs lub przechylenie automatu, otwarte drzwi w czasie rzeczywistym brak informacji

 

Jak wynika z powyższego porównania, różnicą jest sposób i szybkość uzyskiwania informacji z automatów, gdzie w trybie on-line przy wykorzystaniu modemu GSM informacje uzyskujemy w sposób ciągły również o występujących w automacie stanach alarmowych. W trybie off-line informacje są wprowadzane przez pracownika w aplikacji evendo mobile na smartphonie podczas wizyty przy automacie i brak jest informacji o stanach alarmowych w automacie.

 

automat on-line
  • iOpen
  • IT-Stream
  • Automaty używane
  • All4Vending
  • PSV
 

Copyright © 2013 evendo | Wykonanie: IT-Stream